حیواناتی که فوتبال بازی می کنند!

حیوانات زیادی وجود دارند که علاقه زیادی به بازی فوتبال دارند! خب معلوم است که منظورم بازی فوتبال با قواعد و اصول ما انسان ها نیست. ولی در کل حیواناتی که علاقه زیادی به جنب و جوش و دویدن دارند به بازی با توپ علاقه بسیاری دارند.

چرا حیوانات به بازی با توپ علاقه دارند؟

احتمالا یکی از دلایل آن گرد بودن توپ باشد که با کوچک ترین دست زدنی توپ حرکت می کند و آن ها هم دوست دارند دنبال توپ بروند. حتما کلیپ های زیادی از حیوانات را دیده اید که چگونه با یک توپ سرو کله می زنند. اگر حیوان خانگی دارید مطمئن باشید می توانید با یک توپ تا چند ساعت به خوبی سرگرمی برایشان ایجاد کنید.

فوتبال حیوانات

حیواناتی که فوتبال بازی می کنند

حیوانات اهلی و حتی وحشی زیادی وجود دارند که فوتبال بازی می کنند. حتی بعضی از این حیوان ها در جام جهانی 2010 فوتبال بازی کرده اند!

از جمله این حیوان ها می توان به خوکها، فیلها، پنگوئن ها و میمون ها اشاره‌ کرد. هر کدام از حیوانات به روش های مختلفی فوتبال بازی می کنند. برای مثال;

  • پنگوئن ها با قرار دادن توپ در میان دوپای خود و قدم های کوچک سعی می کنند توپ را روی پاهای خود نگه دارند.
  • کانگوروها توپ را محکم بین دو پای خود قرار می‌دهند و می‌پرند.
  • شیرهای دریایی توپ را به هوا پرتاب می‌کنند و تلاش می‌کنند که آن را با سر خود نگه‌ دارند.
  • خرچنگها روی زمین می نشینند و دست و پا می‌زنند و توپ را با استفاده از پاهای خود کم‌کم جلو می برند.
  • لاک پشت ها هم با این که بسیار آرام حرکت می کنند به بازی با توپ علاقه دارند و تلاش می کنند با پاهای کوتاه خود توپ را کم‌کم پیش ببرند.

حیواناتی مثل گربه، کرکس، هشت‌پا، موش و سگ هم هنگام فوتبال بازی کردن دیده شده اند. حیواناتی مثل سگ و گربه دوست دارند توپی که شما پرت می کنید را بگیرند و به شما پس دهند. اگر فکر می کنید حیوان خانگی شما این کار را انجام نمی دهد کافیست برای مدتی به او بیاموزید تا عادت کند و متوجه چیزی که می خواهید شود. مثلا اگر توپ را برای شما آورد به او به عنوان جایزه غذا دهید.
یکی دیگر از حیوانات که علاقه خاصی به حرکات نمایشی و بازی توپ دارد دلفین است. مطمئنم شمام عاشق حرکاتی که انجام می دهد هستید. این حیوانات بسیار دوست داشتنی هستند.

فوتبال بازی کردن خوک ها

فوتبال فیل ها

چوگان به مسابقاتی گفته می شود که فیل ها در آن فوتبال بازی می کنند. در این مسابقات سوارکارها سوار فیل ها شده و آن ها به سمت توپ ها هدایت می کنند. این مسابقات در نپال، سریلانکا، هند، و تایلند برگزار می شوند.
تجهیزات لازم برای این مسابقه توپ چوگان استاندارد، 6 تا 10 چوب چوگان (شبیه ساقه های بامبو)، با انتهایی گرز مانند می باشد.

این بازی در سه ست یک ربعی انجام می شود. هر فیل را دو نفر می راند و وظیفه آنها هدایت فیل به سوی توپ است.
اولین چوگان فیل ها در هند در اوایل قرن بیستم برگزار شد و نوع مدرن آن در نپال اجرا شد. مسابقات چوگان فیل ها در کشورهای نپال و تایلند تحت نظارت انجمن جهانی چوگان برگزار می شود و شرکت کنندگان باید در این بازی رعایت حال فیل ها را بکنند.

مسابقه فوتبال فیل‌ها سالانه تماشاگران بسیاری را در نپال جمع می‌کند. سوارکاران سوار فیل ها می شوند و با راهنمایی آن‌ها، فیل‌ها توپ را با خرطوم و پاهای خود کم‌کم پیش می‌برند و گل‌هایی را نیز به ثمر می‌رسانند و تماشاگران به تماشای بازی آن‌ها می‌نشینند. تماشاگران بسیاری از سراسر جهان برای دیدن فوتبال فیل‌ها وارد نپال می‌شوند؛ به‌طوری‌که در سال ۲۰۱۰، حدود ۶۰۰٬۰۰۰ تماشاگر به تماشای فوتبال فیل‌ها نشستند.

فوتبال فیل ها

فوتبال اسب ها

اگر به زور از حیوان ها چیزی بخواهید و آن ها را مجبور به کاری کنید دچار استرس شده و رم می کنند. برای مثال حیواناتی که در باغ وحش زندگی می کنند وقتی برای اولین بار وارد قفس می شوند می ترسند و رم می کنند.

امکان اینکه حیوانات اهلی هم رم کنند وجود دارد. هر حیوانی که بترسد با حمله یا آزار و اذیت از خود حفاظت می کند. اسب ها حیوانات نجیبی هستند ولی در صورت استرس و یا ترس رم می کنند. پزشکان بر این باورند که بازی فوتبال برای اسب ها مناسب است و می تواند تاثیرات منفی استرس را کاهش دهد. این بازی را فوتبال اسب ها نامیده اند.

اسب ها از فوتبال لذت می برند. آنها قادرند هم با اسب سوار و هم به تنهایی این بازی را انجام دهند. در شیوه جدید این بازی، از توپ های خیلی بزرگی استفاده می شود. اسب ها و سوارکاران دو تیم می شوند و تلاش می کنند تا به هم گل بزنند.

فوتبال اسب ها

در آخر…

بیشتر حیوانات بازیگوش و پرتحرک هستند و توپ وسیله جالبی برای سرگرم کردن آن هاست. اگر حیوان خانگی دارید توپ ها می توانند تاثیر ه سزایی در تحرک و سرگرمی و مشغول کردن ذهن آن ها تا چند ساعت داشته باشند.

امیدوارم این مقاله از میدان بلاگ برای شما هم جالب بوده باشد. اگر شما هم حیواناتی را می شناسید که بازی با توپ را دوست دارند در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید تا مقاله کامل تری داشته باشیم.
منتظر نظرات، پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *